Návod ako vymeniť tovar a neplatiť poštovné

1. Vyplňte formulár, ktorý vkladáme do krabice spoločne s tovarom.

2. Vyplnený formulár vložte do krabice spoločne s tovarom, ktorý chcete zaslať späť.

3. Vyberte najbližšiu pobočku Zásielkovňa.sk, zoznam nájdete tu: www.zasielkovna.sk/pobocky

4. Na pobočke odovzdáte zabalenú zásielku a nahlásite kód pre spätnú zásielku. Kód nájdete vo formulári, ktorý sme Vám zaslali spoločne s tovarom.

5. Obsluha Vám odovzdá potvrdenie o prevzatí zásielky.

Pozn. Službu bezplatné vrátenie, výmena tovaru možno využiť iba u objednávok nad 60 EUR za samotný tovar.
 

Výmena tovaru za iný

Tovar, ktorý veľkostne nesedí, radi vymeníme za iné. Vaša požiadavka uveďte vo formulári. Vymenený tovar odosielame späť k Vám do 24 hodín od okamihu prijatia Vami zaslané zásielky. Všetko je rýchle a prehľadné.

Formulár vrátenia / výmeny tovaru

 

Vrátenie tovaru
Kupujúci má v súlade s ustanovením § 1829 ods. 1 Občianskeho zákonníka právo od kúpnej zmluvy odstúpiť, a to do štrnástich (14) dní od prevzatia tovaru, pričom v prípade, že predmetom Kúpna zmluvy je niekoľko druhov tovaru alebo dodanie niekoľkých častí, beží táto lehota odo dňa prevzatia poslednej dodávky tovaru. Odstúpenie od Kúpnej zmluvy musí byť predávajúcemu odoslaný v lehote uvedenej v predchádzajúcej vete. Pre odstúpenie od kúpnej zmluvy môže Kupujúci využitý vzorový formulár poskytovaný predávajúcim.

Pri uplatnení práva na odstúpenie od Zmluvy musíte o svojom odstúpení od Zmluvy informovať Predávajúceho formou jednostranného právneho rokovania (napríklad listom zaslaným prostredníctvom prevádzkovateľa poštových služieb alebo e-mailom). Zaslať na adresu z ktorej Vám bol pôvodne tovar odoslaný.

Na stránkach asoto.sk môžete nájsť a vytlačiť formulár na odstúpenie od zmluvy, ktorý však nie je povinnosťou. Aby bola dodržaná lehota na odstúpenie od zmluvy, postačuje odoslať odstúpenia od Zmluvy pred uplynutím príslušnej lehoty.

Keď odstúpite od Zmluvy, vrátime Vám bez zbytočného odkladu, najneskôr do 14 dní odo dňa, kedy nám došlo Vaše oznámenie o odstúpení od Zmluvy, všetky platby, ktoré sme od Vás dostali, vrátane nákladov na dodanie (okrem dodatočných nákladov vzniknutých v dôsledku Vami zvoleného spôsobu dodania, ktorý je iný ako najlacnejší spôsob štandardného dodania nami ponúkaný). Pre vrátenie platieb použijeme rovnaký platobný prostriedok, ktorý ste použili (a) pre pôvodnej transakcii, ak ste výslovne neurčil (a) inak. V žiadnom prípade sa Vám nevzniknú ďalšie náklady. Platbu vrátime až po obdržaní vráteného tovaru.

Tovar bez zbytočného odkladu, najneskôr do 30 dní odo dňa, kedy došlo k odstúpeniu od zmluvy, zašlite späť na adresu, z ktorej ste ho dostali. Lehota sa považuje za zachovanú, ak nám odošlete tovar späť pred uplynutím 30 dní. Kupujúci zodpovedá za zníženie hodnoty tovaru, ktoré vzniklo v dôsledku zaobchádzania s týmto tovarom inak, než je nutné s ním nakladať s ohľadom na jeho povahu a vlastnosti za účelom zistenie povahy a vlastnosťami tovaru, vrátane jeho funkčnosti. Kupujúci zodpovedá za zníženie hodnoty tovaru aj v prípade, že s týmto tovarom nakladá s ohľadom na jeho povahu a vlastnosti za účelom zistenie povahy a vlastnosťami tovaru, vrátane jeho funkčnosti, mimo byt (ďalej len "Náhrada"). Predávajúci uplatní nárok na Náhradu u Kupujúceho tak, že mu pošle od Kupujúceho prijaté finančné prostriedky za kúpu tovaru zníženej o Náhradu.

Kupujúci nie je oprávnený odstúpiť od Zmluvy, ak naplní jednu z nižšie uvedených podmienok: a) obuv nemá originálnej krabici, b) oblečenie je bez pôvodných štítkov, visačiek c) tovar je vyprané d) tovar je špinavé, mokré alebo zapácha e) časť tovaru alebo príslušenstva je poškodená alebo chýba, f) spodná bielizeň, plavky ani ponožky nemožno z hygienických dôvodov vrátiť alebo vymeniť g) tovar nie je schopný ďalšieho predaja

 

Hledat: ""

0 ks
Košík: 0,00
0 ks
Oblíbené